Diplomamunka A&B / MSc Thesis A&B Önálló feladat / Individual Project Önálló feladat 1. / Individual Project 1. Projektfeladat / Teamwork Project Szakdolgozat / BSc Thesis Szakmai gyakorlat / Intermship TDK

Radiális ventilátor akusztikai vizsgálata együttműködésben a Karlsruhei Műszaki Egyetemmel / Acoustic Investigation of a Radial Fan in a Collaboration with the Karlsruhe Institute of Technology

A csőben elhelyezkedő, vagy borítással rendelkező ventilátorok akusztikai vizsgálata mérési módszerekkel nehézkes. A legnagyobb problémát az akusztikai vizsgálatokra használt mikrofonok és az áramlás érintkezése okozza. Az akusztikailag átlátszó cső vagy fal erre ad megoldást. Az Áramlástanilag áthatolhatatlan ám akusztikailag teljesen áteresztő felület lehetővé teszi a csőben, vagy borítás mögött működő berendezés akusztikai vizsgálatát akár egy külső mikrofontömb alkalmazásával.

Témavezető / Supervisor