A tanszékről
Az Áramlástan Tanszék elődintézményét 1934-ben alapították Aerodinamikai Intézet néven. 1941-ben átadták a Tanszék új épületét és üzembe helyezték Közép-Európa egyik legnagyobb szélcsatornáját, amely az eredeti repülőgép-kutatáson túlmenően a mai napig kiemelt szerepet játszik munkánkban.
A II. világháborútól napjainkig a következő tudományterületek meghatározóak a korábban Gruber József, Szentmártony Tibor majd Lajos Tamás által vezetett Tanszékünkön: akusztika, áramlás-szabályzás, áramlástechnikai gépek, atmoszférikus folyamatok, járműáramlástan, környezettechnika, légtechnika.
1991-ben megalakult a Kármán Tódor Szélcsatorna Laboratórium, mely kapacitásával és műszerezettségével Közép-Európában egyedülálló méréstechnikai lehetőséget biztosít. Az informatika, a számítástechnika előretörésével tanszékünkön rohamos fejlődésnek indult a numerikus áramlástan és a numerikus akusztika.
Az Áramlástan Tanszék feladatai közé tartozik a mérnökök képzése, valamint kutatás-fejlesztési feladatok ellátása azon szakterületek és iparágak számára, amelyekben szerepet kapnak a természetben működő áramlási jelenségek és a velük végzett műveletek.
Kapcsolódó oldalak
Felszerelések
Általunk használt eszközök bemutatása Tovább »
Laboratóriumok
Laboratóriumunk felszereltsége és alapvető tulajdonságai Tovább »
Történelem
Tanszékünk történelmi áttekintése Tovább »
Találatok száma: 3